Keramiskajiem dūmvadiem ir daudz priekšrocību, ne velti tie tiek uzskatīti par mūsdienīgāko dūmvadu sistēmu risinājumu — to montāža ir ļoti ātra, tas uzreiz ir gatavs ekspluatācijai, tādēļ darba izmaksas ir mazākas. Turklāt rūpnieciskā ražošana nodrošina augstu skursteņa kvalitāti un pilnu komplektāciju. Jāatceras, ka atkarībā no apkures sistēmā paredzētā kurināmā veida jāizmanto atšķirīgi keramisko skursteņu veidi.

 

Atceries!!!

   Dārgākais ne vienmēr ir labākais, bet lētākais noteikti nav labākais!

 

Lai pareizi izvēlētos dūmeni un pareizi to novietotu ēkā, jāatbild uz dažiem jautājumiem.

  1. Kādu apkures ierīci vai ierīces vēlos pieslēgt pie dūmeņa? Šajā gadījumā vēlams ņemt vērā pagaidu variantus un arī tālākās ieceres.
  2. Kur un kā šīs apkures ierīces tiks novietotas?

 

Kļūdas

Lielākās kļūdas saistāmas ar dažādu veidu kamīnu novietojumu telpā, kā arī to konstrukciju (vaļējais vai slēgtais), telpas lielumu (jo lielāka telpa, jo lielāks kamīns un attiecīgi lielāks dūmeņa šķērsgriezums).

Pirmā kļūda - arhitekti iezīmējot dūmeni, tā priekšā novieto kamīnu, bet tas ne vienmēr ir pareizais variants. Ja dūmenis telpā, kur novietojas kamīns, ir līdz ar sienu, tad to var novietot pretim dūmenim. Bet, ja dūmenis ir izbīdīts no sienas, tad kamīns jānovieto pa labi vai pa kreisi no dūmeņa, pretējā gadījumā kamīns aizņems lielu telpas daļu, jo būs pamatīgi "izbīdīts" no sienas un izveidos neloģiski dziļas "kabatas".

Otrā kļūda - dūmeņa neatbilstība apkures ierīcei. Piemēram, kamīnu ar izejas diametru 200 mm, mēģina pieslēgt pie dūmeņa ar diametru 150 mm.

Attiecībā par dūmvada novietojumu vēl jāņem vērā, ka dūmenis, kurš novietot ēkas iekšienē vienmēr izmaksās lētāk un būs racionālāks par dūmeni, kurš novietots ārsienā. Jāievēro arī dūmeņa novietojums pret jumta kori.

 

Dūmvada diametrs

– Viens no būtiskākajiem parametriem ir dūmvada diametrs. Ja tas būs par mazu, dūmi nespēs pietiekami efektīvi izplūst un nāks atpakaļ apkures ierīcē un telpā. Savukārt pārāk liels dūmvads nespēs pietiekami uzsilt, veidosies kondensāts, apkures ierīce darbosies neekonomiski. Tāpat dūmvada diametru nosaka apkures ierīces veids. Cietā kurināmā gadījumā dūmvada diametrs būs lielāks, bet, ja kurināsiet ar gāzi, – mazāks.

 

Kamīnu dūmvadiem ieteicams 200 mm, lielas jaudas apkures katliem, nelieliem kamīniem 180mm, pirts krāsnīm, podiņu krāsnīm, arī mazajiem kamīniem un lēnas degšanas krāsniņām – 160 mm diametrs. Granulu katliem, Gāzes apkures ierīcēm – daudz mazāks, turklāt tas spēj pildīt vairākas funkcijas, ne tikai izvadīt dūmgāzes.

Dūmvada augstums

Tikpat rūpīgi jāveic arī dūmvada vēlamā garumā aprēķināšana. Dūmvads nedrīkst būt pārāk īss, slieties pārlieku augstu virs jumta kores, un tā funkcijas nedrīkst ietekmēt dažādi ārējie apstākļi. Piemēram, koku zari, kas slejas pār jumtu, spēj ietekmēt vēja plūsmu, tādējādi traucējot dūmvadam nodrošināt pilnvērtīgu velkmi.Tāpat ieteicams iegādāties īpašu specializētajos veikalos nopērkamu jumtiņu – novietojot to virs skursteņa, tajā neiekļūs nokrišņi, dažādi krītoši objekti vai kukaiņi.

 

 

Dūmvada augstums_3.jpg

 

Ieteikums

Neuzveliet sev pārāk lielu atbildību dūmvada izvēlē, atstājiet to profesionāļu ziņā.

Griezieties pie mums uz konsultāciju. Nāciet ciemos, zvaniet vai rakstiet.